Temel Çiçekçilik Eğitimi
16/08/2017
Temel Çiçekçilik Eğitimi
Sevdiğiniz İşi Yapın!

Temel Çiçekçilik Eğitiminde yeni bir meslek edinmek için tüm detaylar mevcut. Çiçek ve tasarımla ilgilenen, kendine yeni bir alan açmak ve bu keyifli işten para kazanmak isteyen herkesi bekleriz.

 

Education time: 5 Gün Training Hours: 10.00-15.00 Training Days: Pazartesi-Cuma
Starting date: 9.10.2017 End Date: 13.10.2017 Total Time: 30

EĞİTİM MÜFREDATI

Çiçekleri Tanıma

Çalışmalarımız da kullanacağımız çiçek türleri hakkın da genel bilgiler verilmektedir.Çiçekçiliğin en önemli hususlarından birisi çalışacağımız çiçek türlerini detaylı bir şekilde tanımaktır.Hangi çiçek hangi çiçekle yanyana gelir,vazo ömürleri ne kadardır gibi hususlar bu işin ince nüanslarındandır.

Çiçeklerin temizlenerek vazolara yerleştirilmesi

Çiçeklerimiz bize ulaştığın da seradan kesildiği haliyle bulunmaktadır.Bu yüzden bizim onları temizlememiz ve vazolara uygun şekilde yerleştirmemiz gerekmektedir.Bu hem görselliğimiz sağlayacak hemde vazo ömürlerini uzatacaktır.

Mevsim çiçeklerinden buket hazırlanması

Çiçekçiliğin temeli buket hazırlamakla başlar.Uygun çiçekleri biraraya getirmek ve renk uyumunu sağlamak önmeli faktörlerdendir.Bu katagoride buket tanziminin tüm detayları anlatılacaktır.Ayrıca buketi hazırlamak kadar paketlemesi de ayrı bir önem taşır.

Masa aranjman tanzimi

Yemek masaları,davet masaları ve bir çok alanda kullanılabilen ve el alışkanlığını geliştiren masa aranjmanı tanzimi önemli bir eğitimdir.Oasis adı verilen çiçek süngeriyle bu eğitimde tanışacaksınız ve bu malzemeyle çalışmak epey hoşunuza gidecektir.Bu eğitimde de önemli detaylar ve püf noktaları detaylı bir şekilde anlatılacaktır.

Modern tarzda aranjman tanzimi

Sizin kendinizi yansıtacağınız ve sanatsal olarak çalışmalar yapabileceğiniz en zevkli kategori.Altyapı hazırlamayla başlayıp modern tanzimlerin tekniklerinin anlatılacağı bir eğitim olacak.Çiçeklerin yanında kullanabileceğiniz farklı materyaller ve aksesuarların da bilgilerine sahip olacaksınız.

Gelin buketi-damat yaka çiçeği

Gelin buketi kişilerin özel günlerinde çokça önem verdikleri bir düzenleme.Farklı çalışma türleri ve tasarımları bulunmaktadır.Soketli ve çiçek saplarıyla hazırlama şekilleri bulunmaktadır.Çok farklı tasarımları bulunmaktadır.Her iki hazırlama tekniğiyle ilgili olarak detaylı bilgiler sizinle paylaşılacaktır.

Kokedama

Japonya kökenli bir çiçek düzenleme sanatıdır.Kokedama modern tasarımlarıyla günümüzde oldukça ilgi çekmektedir.Köklü bitkiler ile hazırlanmakdır.

Bitki bakımı ve tanzimi

Çiçekçilik sadece kesme çiçeklerden ibaret değildir.Bitkilerde bu sektör de önemli bir yer tutmaktadır.Bitkilerin bakımları ve tanzimleriyle ilgili uygulamalı bilgiler sizinle paylaşılacaktır.

Tedarikçi firmaların ziyaret edilmesi

Bizim için en önemli olan kullanacağımız çiçeklerin en güzel ve en uygun fiyatlarla temin edilmesidir.Sadece çiçekler olarak değil kullanacağımız altyapı ve aksesuarlarında doğru yerlerden temin edilebilmesi çok önemli bir faktördür.Bununla ilgili çalıştığımız tedarikçi firmalar birebir ziyaret edilerek sizinle tanıştıralacaktır.

Information and Pre-Registration Form
For your questions : 0553 793 38 37

Do you want to be notified via News via Phone, Sms and Mail?

Yes No
YOU WANT TO CONTRIBUTE YOUR CONTRIBUTION?
Is there a project?
People with Social Responsibility Projects,
if you have suggestions and projects to contribute to nature...
CONTACT US